Strona główna | Kontakt | Wysyłka | Regulamin | Zamów

O programie

Co nowego

Funkcjonalność

Do pobrania

Cennik

Zamów

Dodatki

Ciekawe strony

Funkcjonalność

Poniżej opisane zostały podstawowe możliwości programu Abakan:

Przyjazny interfejs użytkownika

Program posiada przyjazny interfejs użytkownika, działający w trybie wielu okien, co pozwala na jednoczesną edycję wielu wzorów na raz.

Automatyczne przekształcanie zdjęć na wzory haftu

Program pozwala w łatwy sposób automatycznie wygenerować wzór z dowolnego zdjęcia lub grafiki np. aparatu cyfrowego lub internetu. Program ma wbudowane zaawansowane alorytmy przekształcania obrazu na wzór haftu, które wprawnym użytkownikom pozwala również dostosowywać do własnych potrzeb.

Narzędzia do wtępnej edycji obrazów źródłowych

Program posiada wbudowane podstawowe narzędzia graficzne pozwalające na wstępną obróbkę obrazu przetwarzanego na wzór haftu (np. korektę barw, wyostrzanie, przycinanie, itp.)

Wyświetlanie w różnych trybach oraz podgląd wzoru

W programie można wyświetlać wzór na kilka sposobów - np. jako kolorową siatkę zawierającą symbole kolorów, lub tylko jako same symbole, co pozwala na oszczędność podczas drukowania. Można też wyświetlić wzór jako symulację gotowego wyhaftowanego obrazu.

Edycja wzorów za pomocą narzędzi edycyjnych

Możemy do edycji wzoru wykorzystać wiele wbudowanych narzędzi. Można np. wstawić tekst bezpośrednio na wzorze, wykorzystując dowolną zainstalowaną w systemie czcionkę, lub też rysować kształty takie jak linie, elipsy czy prostokąty.

Obsługa warstw

Edytując wzór w programie, możemy dzielić go na różne warstwy, zawierające poszczególne obiekty. Dzięki temu można łatwo operować pojedyńczymi obiektami.

Drukowanie wzorów

Za pomocą programu możemy łatwo wydrukować stworzony wzór z podziałem na strony, dostosowując jego układ do formatu papieru.

Eksport wzorów

Utworzony wzór możemy też wyeksportować do pliku graficznego, w celu np. publikacji w internecie.

Tworzenie własnych zestawów kolorów

Program pozwala również na utworzenie własnego zestawu kolorów używanego do generowania wzorów. Jeśli posiadamy kolekcję nici w odpowiednich kolorach, wtedy możemy sobie stworzyć zestaw składający się np. tylko z nici które posiadamy. Można też tworzyć samemu wzorniki o dowolnych kolorach.