ABAKAN - Haft krzyżykowy - O programie
   

Strona główna | Kontakt | Wysyłka | Regulamin | Zamów

O programie

Co nowego

Funkcjonalność

Do pobrania

Cennik

Zamów

Dodatki

Ciekawe strony

O programie

Program Abakan to profesjonalne narzędzie służące do projektowania wzorów haftu. Wzory tworzone przez program są to tzw. „wzory liczone” wykorzystywane w hafcie krzyżykowym i gobelinowym.

Stwórz swój własny wzór ze zdjęcia. Program uwzględnia kolorystykę czołowych firm produkujących nici do haftu, zarówno polskich jak i zagranicznych - takich jak Ariadna, DMC, Anchor oraz Madeira.

W programie możemy w bardzo prosty sposób automatycznie stworzyć wzór, przekształcając dowolny obraz taki jak np. zdjęcie z aparatu cyfrowego lub z Internetu. Do tego celu wystarczy kilka kliknięć myszy. Do przetwarzania obrazów na wzory program wykorzystuje zaawansowane algorytmy, które potrafią wygenerować fotorealistyczny efekt nawet przy użyciu ograniczonej liczby kolorów nici.

Możemy również ręcznie tworzyć bardziej zaawansowane wzory wykorzystując różnorodne narzędzia, które program udostępnia.

Program jest wyposażony w mnóstwo przydatnych opcji, które mogą być wykorzystywane podczas tworzenia wzorów. Jedną z nich jest obsługa „warstw”. Można dzięki temu w prosty sposób tworzyć wzory zawierające wiele obiektów, przesuwać jedne obiekty względem innych, dodawać nowe, itp. Program posiada również narzędzie do edycji tekstu wstawianego prosto na wzorze. Możemy dzięki niemu tworzyć napisy z wykorzystaniem dowolnych czcionek.

Dostępne są też narzędzia graficzne pozwalające wstępnie przetworzyć obrazek z którego będziemy generować wzór. Można np. wyostrzyć obraz, zmienić jego kolorystykę lub zastosować inne przydatne efekty takie jak np. sepia.

To oczywiście nie wszystko co potrafi program. Długo by można pisać o jego możliwościach. Gorąco namawiamy do wypróbowania wersji testowej programu dostępnej tutaj. Jest ona całkowicie bezpłatna i choć posiada pewne ograniczenia, można z jej pomocą wypróbować praktycznie całą funkcjonalność programu.

Wymagania techniczne:

System operacyjny Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7/8/8.1/10.
Komputer z procesorem Intel Pentium III lub nowszy lub odpowiedni innych producentów.
Zainstalowany komponent .NET Framework 2.0 lub nowszy. Komponent ten dołączony jest do płyty instalacyjnej programu. Można go pobrać ze strony www.microsoft.com.
Zalecane jest posiadanie drukarki.